SPÓŁKA I PRAWO

Szkolenie 26.09.2013 – Optymalizacja wynagrodzeń członków zarządu i menedżerów z uwagi na koszty podatkowe i ZUS

Dodaj komentarz

Umowa o pracę to tradycyjna, ale najdroższa forma współpracy z menedżerem. W wielu wypadkach zmiana formy współpracy lub wypłacanie wynagrodzenia z kilku tytułów może znacząco zwiększyć przychody menedżera, a także  zmniejszyć obciążenia przedsiębiorcy, dla którego menedżer świadczy swoje usługi.

Spółka i prawo zaprasza na kolejne szkolenie organizowane przez SDZLEGAL SCHINDHELM w ramach projektu PRIVATE LAWYER wskazujące na metody optymalizacji wynagrodzeń członków zarządu i menedżerów z uwagi na koszty podatkowe i ZUS. Podczas szkolenia trenerzy wskażą  jak w ramach stałego kosztu przedsiębiorstwa może zmieniać się proporcja obciążeń z tytułu podatków oraz świadczeń wpłacanych do ZUS i kwot wypłacanych menedżerowi, zależnie od rodzaju zawartej z nim umowy.  Opisane zostaną także wymagania, jakie należy spełnić, aby zmniejszyć obciążenia podatkowe i z tytułu kwot wpłacanych do ZUS oraz ryzyka, wady i zalety proponowanych rozwiązań  z punktu widzenia menedżera i pracodawcy.

Szkoleniu patronuje Spółka i prawo.

Szczegóły

Autor: Tomasz Szarek Radca prawny

Doradza krajowym i zagranicznym podmiotom w zakresie prawa spółek, M&A oraz legal / competition compliance. Kierując działem prawa spółek SDZLEGAL SCHINDHELM i funkcjonującą w jego strukturach praktyką compliance doradza podmiotom w procesie tworzenia i wdrażania polityki compliance ze szczególnym uwzględnieniem legal i competition compliance. Trener specjalizujący się w szkoleniach z zakresu tematyki odpowiedzialności menadżerów, legal/competition compliance oraz kontroli gospodarczej przedsiębiorstwa. Autor szeregu opracowań i wykładów z zakresu prawa spółek i compliance.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s