SPÓŁKA I PRAWO

Spółki komandytowe jednak nie będą objęte podatkiem CIT

1 komentarz

Przebieg prac nad projektem ustawy o zmianach w regulacjach podatku CIT i PIT wskazuje na to, iż spółki komandytowe nie zostaną opodatkowanie CIT. Jak wynika z treści przebiegu posiedzenia podkomisji ds. monitorowania systemu podatkowego przyjęty został, co istotne – przy braku sprzeciwu Ministerstwa Finansów –  wniosek o wyłączenie spółek komandytowych z planowanego projektu zmian w CIT. O takim toku procedowania przesądził argument, iż w przeciwieństwie do spółki komandytowo-akcyjnej, spółka komandytowa nie jest typowym wehikułem agresywnej optymalizacji podatkowej, a bardzo często dotyczy firm rodzinnych (MSP)

Projekt pozostaje jednak bez zmian w zakresie spółek komandytowo-akcyjnych. Nie jest trudno zauważyć, iż zyskały one drogę optymalizacji w postaci spółki komandytowej.

Autor: Tomasz Szarek Radca prawny

Doradza krajowym i zagranicznym podmiotom w zakresie prawa spółek, M&A oraz legal / competition compliance. Kierując działem prawa spółek SDZLEGAL SCHINDHELM i funkcjonującą w jego strukturach praktyką compliance doradza podmiotom w procesie tworzenia i wdrażania polityki compliance ze szczególnym uwzględnieniem legal i competition compliance. Trener specjalizujący się w szkoleniach z zakresu tematyki odpowiedzialności menadżerów, legal/competition compliance oraz kontroli gospodarczej przedsiębiorstwa. Autor szeregu opracowań i wykładów z zakresu prawa spółek i compliance.

One thought on “Spółki komandytowe jednak nie będą objęte podatkiem CIT

  1. Tomasz, to extremalnie ciekawa informacja! 🙂

    Dzięki i pozdrawiam!
    Rafał

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s